Påskauktion 2018

Evenemang
Bolmsö
Bolmsö Bygdegård
34193 Bolmsö

Nu är det dags för en höjdpunkt på våren!

 

Välkomna att vara med på Påskauktion i Bolmsö Bygdegård    

 Lördagen den 24 mars kl 18.00 är det Påskauktion i Bolmsö Bygdegård Sjöviken. Samma upplägg som tidigare år, dvs påskbuffé, lotterier och auktion. Anders Johnsson kommer att svinga klubban under auktionen.

Påskbuffé kostar 100:- per vuxen. De flesta lotterierna säljs 4 st för 10:-

I övrigt behöver du inte ha pengar med dig för själva auktionen kommer vi att fakturera i efterhand (precis som vanligt). Alla intäkter går till Bolmsö Bygdegård och verksamheten där.

Att gå på Påskauktion i Bygdegården är en upplevelse, gör därför så som många andra, boka in denna kväll för dig och din familj, ta med dig några extra gäster och kom.

Du är välkommen med gåvor till Lotterier eller Auktion. Givetvis är du precis lika välkommen utan gåvor.

Ni som vill skänka mat till Påskbuffén och lotterier ber vi höra av er så fort som möjligt till någon av oss i styrelsen

Företagare som vill sponsra är också mycket eftertraktade, hör av er! Vi behöver bl.a. annat varor till det stora lotteriet på allt som går att äta liksom varor till auktionen
Gåvor till auktionen och lotterier mottages tacksamt. Kontakta oss gärna via e-post bygdegarden@bolmso.se

 

Styrelsen i Bolmsö Bygdegårdsförening:

Solveig Carlsson, Håringe 0372-910 00, solveig.carlsson@bolmso.se

Anders Johnsson, Perstorp, 0372-91018, 070-64 91018. gronanabben@gmail.com Anders Olsson, Hov, 0372-91113, anders.olsson@bolmso.se

Bernt Andersson, Håringe, 0372-91135, bernt.a@bolmso.se

Emelie Bjurka, Bollsta, 070-9557391, emelie.bjurka@gmail.com

Gunvor Andersson, Bjurkaberg, 0372-91153, bjurkaberg@gmail.com

Håkan Wiktorsson, Boo, 0372-91024, hakan.wiktorsson@bolmso.se

Jonny Palm, Perstorp, 0372-91023, 070-66 77 915, jonny.palm@bolmso.se

Tommy Björkman, Nergå´rn, 070-5497400, tommy.bjorkman@bolmso.se

 

Bolmsö Bygdegårdsförening

 

 

Här är lite bilder på sådant som kommit in till auktionen:

 

Publicerat:

Kategori: Okategoriserade