Kontakta oss

Post till bygdegårdsdistriktet skickas till följande adress:

Värmlands Bygdegårdsdistrikt
c/o Ulrika Johansson
Viberg 508
660 57 VÄSE

Organisationsnummer: 874400-8189
Mobilnr: 076-771 59 84 (Ny 170922)
E-post: bgvarmland@gmail.com

Follow pa FB


 Styrelse/Ansvarsområden 2017/2018

Ulrika

Ordförande
 
Ulrika Johansson,
Viberg 508, 660 57 VÄSE

Tel och fax 0553-130 19
Arb 0739-20 16 90

E-post: ulrika.k.j@gmail.com


Vice ordförande / Försäkringsansvarig
 
Tina Jonasson, Södra Ny bgf
N:a Falkenborg,
661 92 SÄFFLE

Mobil: 073-065 62 70
E-post: tina.jonasson@hotmail.com


Bettan-2016

Sekreterare

Lisbeth Svensson, Fageråsens bgf
Sutterhöjden 321
660 60 MOLKOM

Hem: 0553-210 44
Mobil: 070-364 33 39
E-post: bettan.suttecity@gmail.com

 

Kassör / Byggansvarig

Anders Skogemyr Bergsjö bgf
Filipstadsv. 43
681 34 KRISTINEHAMN

Tel 0550-18263
mobil 070-660 62 40
E-post anders.skogemyr@telia.com

 

Försäkringar

Arvid Eriksson Sölje bgf
Färmersrud Sölje,
670 20 GLAVA.

Tel 0570-464012
mobil 070-288 37 12
arvid.eriksson1@hotmail.com


Ansvarig för: Bygg,
Information samt Landbygdsprogrammet
 
Erik Ulriksson Hämnäs bgf
Fagerbol Karlanda,
672 93 ÅRJÄNG.

Tel 0573-50206
Mobil 070-254 94 36
E-post Ulriksson.erik@gmail.com

 BirgitS

Ledamot

Birgit Sturesson
Uddersrud Annelund,
660 40 Segmon

Tel: 0555-320 82
E-post: birgit@agropd.se 

 

Ersättare / IT / Webbstöd / Support hemsidor

Lena Svensson, Fageråsens bgf.
Sutterhöjden 321,
660 60  MOLKOM

Tel 0553-21044
Mobil 070-351 82 44

E-post: suttecity@gmail.com

 

Ungdomsansvarig

Michelle Hedberg
*
*

Mobil:
E-post:
bgvarmland@gmail.com