Kontakta oss

Adresser

Mejladress: vastmanland@bygdegardarna.se .

Brevpost till bygdegårdsdistriktet skickas till följande adress:

Västmanlands bygdegårdsdistrikt
C/o Josefin Eriksson
Tärna Jungfrubo 110
733 93 Sala

Styrelse

Inom styrelsen har kontaktpersoner utsetts för olika intresseområden – anges efter namnet vid ”område:”.

Josefin Eriksson, ordförande
Tärna, Sala
Tel: 070-452 11 99
E-post: josse_erickson@hotmail.com

 

 

 

Anders Westin, v. ordförande, kassör
Ransta Nästa, Sala
Tel: 070-55 11 411
Epost: anderswestin69@gmail.com

 

 

 

Barbro Larsson
Sala. Repr. Centerpartiet, ordinarie
Tel: 070-880 3030
E-post:

 

 

 

Lars Lövgren
Götlunda
Tel:
E-post:

Bo Johansson
Sevalla, Västerås
Tel: 021-620 81, 070-521 91 26
E-post: bo.wivi.johansson@gmail.com

 

Monica Stolpe-Nordin, område: kultur
Lundby, Västerås. SV-representant, ordinarie
Tel: 073-992 2903
E-post: monica.stolpe-nordin@sv.se

 

 

 

Alf Olsson, sekr., område: info, hemsida
Dingtuna, Västerås
Tel: 070-609 72 71
E-post: alf_olsson@swipnet.se

 

 

 

Oskar Stolt Althén, område: ungdomsverksamhet
Västerås. Björksta bgf
Tel: 076-285 09 59
E-post: stolt93@hotmail.com

 

Kjell Larsson, område: bygg/fastighet
Dingtuna, Västerås.
Tel: 021-554 55
E-post: kjellbirgerlarsson@gmail.com

 

 

 

Kennet Ericzon, område: miljö
Västerås
Tel: 070-697 07 81
E-post: kennet.e@centerpartiet.se

Sabina Sandell, ersättare
Irsta, Västerås
Tel: 021-231 74, 070-690 97 99
E-post: sabina.sandell@gmail.com

Göran Wallin, ersättare
Ransta, Sala
Tel:0224- 201 95, 073-582 9092
E-post: walleswallin@gmail.com

 

 

 

Tommy Karlsson
Medåker, Arboga. SV-representant, ersättare
Tel: 0589-660 11, 070-263 96 59
E-post: tommy.myre@telia.com

 

 

 

Per Rostad, område: försäkring
Ängsö, Västerås. Repr. Centerpartiet, ersättare
Tel: 073-939 71 56
E-post:per.rostad@centerpartiet.se